Forum www.zspkteam.fora.pl
Strona Poświęcona Teamowi ZS Parkour Team
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

poszczegulne techniki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zspkteam.fora.pl Strona Główna -> Początkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tiger
Siupel AdminDołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 52
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Sieciechowice

PostWysłany: Wto 18:09, 30 Wrz 2008    Temat postu: poszczegulne techniki

niewiedziałem gdzie to wszczelić wienc dałem to tu opisze tu poszczegulne techniki z wikipedi i innych źrudeł poscik bendzie na bierzaco aktualizowany niezrobie wszystkiego na raz XD no to przechodze do rzeczy:

-Balancing:
Jedna z podstawowych technik w parkour. Polega na utrzymywanie równowagi stojąc, lub przemieszczając się na małych obszarach, np. rurkach czy wąskich murkach.
Wykonanie
Rozłóż ręce: jedna w prawo, druga w lewo i poruszaj się pewnym krokiem, z lekko ugiętymi kolanami. Gdy poczujesz, że tracisz równowagę, szybko przekręć się w stronę przeciwną lub przyspiesz, stopniowo odzyskując równowagę.

Istnieje też inny sposób balansowania. Nazywany Cat Balance, polega na wejściu na wąską przeszkodę i przyjęcia pozycji jak kot. Pozycja kota polega na ugięciu nóg, schyleniu się i złapania rękoma wąskiej przeszkody.
-Cat Balance:
Z ang. równowaga kota, jedna z technik parkour
Wykonanie:
Polega na poruszaniu się, a w szczególności na utrzymaniu równowagi na bardzo wąskich podłożach takich jak różnego typu rurki, poręcze oraz siatki, opierając ciężar ciała na ugiętych nogach i wyprostowanych rękach. Podstawą by wykonać tą technikę, są mocne nadgarstki i uścisk. Wygląda na łatwą, ale w rzeczywistości znacznie trudniejsze niż zwykły Balance.
-Cat Leap:
Jedna z technik parkour.
Wykonanie:
Polega na wybiciu się i wskoczeniu na siatkę. Tak samo nazywana jest technika polegająca na wskoczeniu na jedną siatkę/murek i odbiciu się od niej na drugą, będącą po przeciwnej stronie.-Dash Vault:
Jedna z technik parkour.
Wykonanie:
Polega na wybiciu z jednej nogi, podciągnięciu obu nóg do klatki piersiowej, położeniu rąk na obiekcie (przeszkodzie) już podczas lotu, całkowitego przechylenia ciała pod kątem od 90 do 140 stopni od ziemi oraz odepchnięciu się rękami.
[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/27/1dash_o.jpg[\img]


-Dive Roll:
Zwana też Tiger, jedna z technik parkour.
Wykonanie:
Polega na przeskoczeniu przeszkody z biegu, lądowaniu za nią na rękach i wykonaniu rolla w celu amortyzacji.

-Gate Vault:
Jedna z podstawowych technik parkour. Służy do pokonywania wysokich przeszkód, szczególnie płotów i siatek.
Wykonanie:
1.Złapanie się przeszkody. Jedną ręką na szczycie, drugą ręką z drugiej strony (jak najdalej).
2.Zatrzymujemy się na podbrzuszu.
3.Przerzucamy nogi nad przeszkodą.
4.Przekręcamy się w stronę ręki, którą trzymamy wyżej. W tym samym momencie puszczamy się drugą ręką.
5.Lądujemy, lekko kucając.


-Kash Vault:
Jedna z technik parkour. Wykonaniem technika ta przypomina połączenie King Kong vault i Dash vault.
Wykonanie:
Skaczemy jak do king konga, ale gdy jesteśmy już równolegle do przeszkody (w momencie gdy dotykamy jej rękoma), podciągamy nogi pod klatkę piersiową i wyrzucamy je w przód, dokańczając lot jak w Dash-u.
-King Kong Vault:
Jedna z technik parkour. Pochodna forma techniki Monkey Vault. Używana głównie do efektownego pokonywania długich przeszkód, np. stołów lub masek samochodów.
Wykonanie:
Bierzemy rozbieg, wyskakujemy z rękami wyciągniętymi przed siebie, ciało powinno być ułożone niemal równolegle do ziemi. Kiedy ręce opadają na przeszkodę, szybkim ruchem podkurczamy nogi, tak, żeby kolana dotykały klatki piersiowej. Kiedy stopy znajdą się nad przeszkodą, puszczamy się rękami (można też wybić się i wyprostować nogi żeby przedłużyć skok) i lądujemy bezpiecznie.


-Lazy Vault :
Jedna z technik parkour. Przydatna do pokonywania niskich i długich przeszkód
Wykonanie:
Nabiegamy na przeszkodę (np. murek) pod pewnym kątem (nie na wprost) i wyskakując, kładziemy na przeszkodzie rękę znajdującą się bliżej przeszkody. Następnie przerzucamy nogi (mogą być złączone, rozdzielone, proste lub zgięte w kolanach).-Monkey Plant:
Jedna z technik parkour. Podobna do Monkey Vault, służąca do wspinania się na przeszkody za wysokie na innego vaulta, a za niskie na Pop Vault.
Wykonanie:
Stajemy przy przeszkodzie i kładziemy na niej ręce w rozstawie takim, jak rozstaw naszych barków (można szerzej, ale nie wężej). Wybijamy się niemal pionowo w górę (minimalnie do przodu, jeśli trzeba), odpychając się w górę rękami i w momencie, gdy ręce są już proste, a ciało ciągnie w górę, podciągamy kolana pod brodę. Nogi muszą zmieścić się między ramionami. W odróżnieniu od Monkey Vault nie odpychamy się rękami do przodu.-Monkey Vault:
Jedna z łatwiejszych technik parkour.
Wykonanie:
Jest to przeskok nad przeszkodą (np. poręcz) wykonany tak, aby nogi zmieściły się między obiema rękami. Podczas wybijania się z nóg, traceur minimalnie przechyla się w stronę lotu, tak, aby nie zahaczyć nogami o poręcz lub murek. Istnieje technika pochodząca od tej, jest nią King Kong Vault, wykonuje się ją przez dłuższe przeszkody. Od Monkey Vaulta różni ją to, że najpierw wybijamy się, dopiero w locie kładziemy ręce na przeszkodę.-One Hand Vault:
Jedna z łatwiejszych technik parkour.
Wykonanie:
Biegniemy w stronę murka (barierki), następnie chwytamy się jedną ręką, odpychamy się przed siebie i przerzucamy złączone i wyprostowane nogi bokiem.


-Pop Vault:
Jedna z technik parkour. Dzięki swojej praktyczności została doceniona przez traceurów. Pozwala ona w krótkim czasie pokonać przeszkodę, która jest od ciebie wyższa nawet o metr. Rodzaj Pop Vaulta zależy od tego, jak go zakończomy. Osoba, która po odbiciu się od muru zrobi kasha, wykona technikę o nazwie Pop Kash.
Wykonanie:
1.Wykonujemy nabieg na przeszkodę.
2.Wybijamy się przed nią z jednej nogi.
3.Energicznie odbijamy się nogą od murku/płotu w górę.
4.Łapiemy się góry, po czym wykonujemy dowolny vault.-Precision Jump:
W wolnym tłumaczeniu "skok precyzyjny". Jedna z technik parkour. Najbardziej efektowne Precision Jump można wykonać na barierkach (Rail Precision).
Wykonanie:
Jest to pojedynczy skok, wykonywany z miejsca, gdy stoimy na krawędzi przeszkody. Sam lot nie jest ważny, lecz lądowanie, które powinno zakończyć się tak, aby stać na krawędzi przeszkody śródstopiem (pięty są przed przeszkodą i nie mają z nią styczności), z możliwością zachowania równowagi ciała.-Reverse Vault:
Jedna z technik parkour.
Wykonanie:
Tej techniki można używać podczas pokonywania różnego rodzaju murków. Polega on na wykonaniu przeskoku przez np. barierkę, z wykonaniem obrotu o 360 stopni w fazie lotu.-Roll:
Jedna z najważniejszych technik parkour. Roll wykonywany jest po to, aby przekierować siłę uderzenia o ziemię do poziomu równoległego, a nie prostopadłego w stosunku do niej. Dzięki temu stawy ulegają mniejszym naprężeniom, niż gdybyśmy mieli lądować normalnie. Roll pozwala również na zachowanie "flow", czyli płynności ruchu, która jest rzeczą najważniejszą w parkour.
Wykonanie:
1.Basic Roll: Technika ta polega na przekręceniu się przez bark tak, aby kręgosłup miał zerową, bądź minimalną, styczność z podłożem. Po przetoczeniu się wstajemy na nogi i kontynujemy bieg.
2.Spin Roll: Technikę tę rozpoczynamy, stojąc tyłem do zamierzonego kierunku. Polega na szybkim obróceniu się i wykonaniu Basic Rolla.
3.Jumping Spin Roll: Jak wyżej, technikę rozpoczynamy stojąc tyłem. Polega na wybiciu się w tył z wymachem ramion i po zamortyzowaniu rękoma, wykonaniu Basic Rolla.
4.High Jumping Roll: Technika polega na wyskoczeniu pod kątem 85 stopni (w górę), zamortyzowaniu rękoma upadku i wykonaniu Basic Rolla.
5.Long Jumping Roll: Technika polega na wybiciu się pod kątem 30 stopni (w przód), zamortyzowaniu rękoma upadku i wykonaniu Basic Rolla.-Speed Vault:
Jedna z technik parkour. Służy do pokonania murków bądź barierek.
Wykonanie:
Polega na podbiegnięciu z możliwie dużą szybkością do przeszkody, podparciu się jedną ręką (zewnętrzną), gdy jesteśmy już w poziomie. Nogę usytuowaną wyżej dajemy trochę do przodu, by po chwili zamienić nogi miejscami, po czym wylądować na tej samej nodze, z której się wybiliśmy. Vault jest bardzo praktyczny i nawet efektowny. Po opanowaniu techniki twoje flow będzie bogatsze.


-Thief Vault:
jedna z technik parkour.
wykonanie:
Polega na przerzuceniu nóg równolegle do przeszkody (może nią być wąski murek, poręcz czy barierka). Nabiegając z boku, wybijamy się, łapiąc przeszkodę jednocześnie ręką, która jest bliżej. Prostujemy nogi, w ostatniej chwili "odpychamy się" drugą ręką od przeszkody.


-Tic Tac:
Jedna z technik parkour.
Wykonanie:
Polega na odbiciu się od murku/drzewa/czegokolwiek, złapaniu się rękami poręczy (będącej po drugiej stronie muru w niedalekiej odległości) i przeleceniu nad nią dowolnym vaultem.-Turn Vault:
jedna z technik parkour
Wykonanie:
Nabiegamy na przeszkodę przodem lub bokiem, chwytamy się dwoma rekami i wybijamy. W powietrzu przekręcamy się o 180° (jesteśmy odwróceni przodem) i wykonujemy Cat Leapa.-Two Hand Vault:
Jedna z technik parkour.
-Wykonanie:
Podobnie jak One Hand Vault, ale z użyciem obu rąk i przy ugiętych nogach.-Underbar:
Jedna z technik parkour.
Wykonanie:
1.Na początku traceur podbiega do przeszkody
2.Tuż przy niej przygotowuje się do przeskoku pod nią
3.Wygina się trochę do tyłu
4.Najpierw przelatują nogi, następnie łapie się przeszkody rękami (należy biec w miarę szybko, by rozpęd wyrzucił w przód, by nie zahaczyć plecami)
5.Ląduje i kontynuuje bieg
Istnieje też wersja Underbar 360, różni się tym, że przy przelatywaniu pod poręczą wykonujemy obrót o 360 stopni-Wall Run:
Z ang. wall - ściana, run - biegać – jedna z technik parkour.
Wykonanie:
Polega na wdrapaniu się na ścianę, która jest zbyt wysoko, aby chwycić jej krawędź z ziemi. Technika ta może być stosowana w dwóch celach: wejścia na coś lub przebiegnięcia nad przeszkodą. W przypadku wchodzenia biegniemy na wprost ściany i po niej stawiamy kilka kroków, jednocześnie odpychając się w górę. Jeśli chcemy pokonać jakąś przeszkodę (murek lub barierkę przylegającą do ściany, a nawet stojącego człowieka) biegniemy pod kątem ok. 30 stopni w stronę ściany i stawiamy na niej kilka kroków (zwykle jest to od 2 do 4). Od Wall Runa wywodzi się także Wall Flip.-Gap Jump:
Jedna z technik Parkour, która polega na przeskoczeniu przepaści, dołu itp.
Wykonanie:
Aby wykonać tą technikę należy wziąć w miarę szybki i zdecydowany rozbieg, po czym przy krawędzi przepaści wybijamy się z jednej nogi, przelatując na przepaścią próbujemy jak najbardziej podciągnąć nogi do brzucha, bądź do tyłu co daje lepszy efekt lotu i lepsze uczucie. Lądujemy wychylając się lekko w przód co powoduje że kończymy Gap’a rollem, co odciąża plecy i stawy.-Vert Vault:
Jedna z technik Parkour.
Wykonanie:
Technikę tę wykonujemy podobnie jak Two Handa, tyle że nogi przerzucamy przez przeszkodę starając się utrzymać je w pozycji poziomej.-Rocket Vault:
Jedna z technik Parkour.
Wykonanie:
Technikę tę wykonujemy podobnie jak One czy Vert, róznica jednak polega na tym że pokonując przeszkodę One Handem, utrzymujemy nogi w pozycji pionowej, jedną ręka dotykając stopy.-Splits Vault:
Jedna z technik Parkour.
Wykonanie:
Splits polega mniej więcej na tym samym co Monkey Vault. Bierzemy rozbieg, przed przeszkodą robimy wyskok z nóg, po czym łapiąc się rękoma przeszkody nogi kierujemy na zewnątrz ramion, po czym szybko puszczami ręce i lądujemy po lekko pochylonym locie.jaśli czegoś brakuje prosze pisać post dalej bendzie aktualizowany[b][/b


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tiger dnia Wto 22:27, 07 Paź 2008, w całości zmieniany 28 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
rafikaw
New User =)Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mce ANTYGRAVITY

PostWysłany: Wto 20:16, 30 Wrz 2008    Temat postu:

To moze byc spokoo zgadzam sie z ty oki ;d

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
AirMan
Siupel AdminDołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:01, 01 Paź 2008    Temat postu:

też się zgadzam Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tiger
Siupel AdminDołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 52
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Sieciechowice

PostWysłany: Pon 19:33, 13 Paź 2008    Temat postu:

niechciało mi sie edytować wienc:
link do fajnej strony o pk
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Energy
Monkey styleDołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: Bogumiłowice

PostWysłany: Pią 14:06, 17 Paź 2008    Temat postu:

100 % powagli dla tiger-a

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zspkteam.fora.pl Strona Główna -> Początkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin